Sylvester Stallone i jego oko tygrysa

Zwykły twardy facet czy utalentowany reżyser i aktor? Jego osoba budzi kontrowersje. Przez krytyków jego filmy traktowane są jako rozrywka drugiej kategorii, ale… pieprzyć krytyków. Stallone stworzył niezapomniane postacie a jego filmy zarobiły miliardy.

sylvester stallone

Urodził się w Nowym Jorku jako Michael Sylvester Gardenzio Stallone ale znany jest po prostu jako Sylvester Stallone. Podczas porodu nastąpiły komplikacje, z których mały Sly wyniósł częściowy paraliż twarzy.

Oko kamery dopadło go w jego najcięższych czasach. Stallonowi skończyła się kasa, został wyrzucony na bruk i wałęsał się jako bezdomny przez kilka dni. Wpadł na ludzi poszukujących aktorów do lekkich filmów porno i tak zdobył pierwszą rolę. Film wypłynął na powierzchnię wraz z rozwojem aktorskiej kariery. Do teraz znalezienie go w sieci jest dziecinnie proste.

Następnie zdobył rolę w kilku mniej rozpoznawalnych filmach takich jak Bananowy Czubek, Klute czy Więzień Drugiej Alei.

Prawdziwą odmianą w jego życiu było zobaczenie walki Muhhamada Aliego. Stallone sam wpadł na pomysł filmu o ambitnym bokserze i napisał scenariusz. Ujrzał swoją szansę na karierę i za nic nie dał sobie wybić z głowy grania głównej roli. Wytwórnia niezbyt pocieszona tym pomysłem w końcu przystała na tą propozycje. Tak rozpoczęła się jego droga na szczyt kariery w Hollywood. Następnie tak samo jak jedynkę – sam napisał, wyreżyserował i zagrał w części drugiej Rockiego. Okazała się sukcesem nie mniejszym od poprzednika.

Kolejnym sukcesem Sylvestra była rola w Rambo. Jego sylwetka, częściowy paraliż twarzy i spowodowana nim wada wymowy zbudowały rozpoznawany na całym świecie wizerunek Rambo – żołnierza idealnego, kierującego się instynktem, trochę za mało błyskotliwego by żyć w społeczeństwie.

Sly zagrał łącznie w czterech częściach Rockiego i Rambo. (nie licząc Rocky V wydanego po latach)

Potem były filmy – Kryształ Górski, Więcej Niż Wszystko, Cobra, Tango i Cash. Prawdziwym powrotem a zarazem sukcesem kasowym na cały świat był film Na Krawędzi, którego akcja rozgrywa się pośród malowniczych krajobrazów gór.

Następne lata przyniosły role w filmach: Człowiek Demolka, Specjalista i Sędzia Dredd.

Wielkim powrotem do tworzenia własnych filmów jest The Expendables – Niezniszczalni. Jeśli ktoś jeszcze nie widział tego fimu – Dla-Faceta.pl szczerze poleca. Oglądając film widzimy jaki pomysł Stallone postanowił wcielić w życie – zgarnąć wszystkich Hollywoodzkich aktorów akcji i nagrać rozpierduchę o skali, jakiej nigdy na ekranie nie doświadczono. W filmie zobaczymy Jasona Stathama, Jeta lee, Bruce’a Willisa… Długo by wymieniać. Na oko jest łącznie z dziesięć znanych nazwisk.

Aktualnie Sylvester przymierza się do nagrania drugiej części. Pozostało nam czekać cierpliwie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *